TECHNOLOGIA KTACzapewniaZestaw akumulatorów LiFePO4 51,2 V 314 Ahdo zastosowań w zakresie magazynowania energii słonecznej w budynkach mieszkalnych, zasilania poza siecią i komercyjnych zastosowań kopii zapasowych. Dzięki energii znamionowej wynoszącej 16,0768 kWh, ogniwom klasy A i inteligentnemu systemowi zarządzania akumulatorami, stanowi praktyczną podstawę dla skalowalnych projektów magazynowania energii.
Zestaw akumulatorów LiFePO4 51,2 V 314 Ah łączy napięcie nominalne 51,2 V z pojemnością 314 Ah, co zapewnia około 16,08 kWh energii znamionowej. Zaprojektowany do zastosowań wymagających niezawodnego magazynowania energii, charakteryzuje się składem fosforanu litowo-żelazowego, inteligentnym systemem zarządzania baterią (BMS), komunikacją CAN i RS485 oraz obsługą rozbudowy równoległej. Te możliwości sprawiają, że nadaje się do wykorzystania na potrzeby własne, zasilania awaryjnego w gospodarstwach domowych, instalacji zdalnych i wybranych komercyjnych systemów magazynowania energii. Zrozumienie specyfikacji technicznych, kompatybilności falownika, warunków pracy i wymagań instalacyjnych pomaga kupującym wybrać rozwiązanie akumulatorowe, które spełnia ich rzeczywiste zapotrzebowanie na energię.
1. Co oferuje akumulator LiFePO4 51,2 V 314 Ah?
2. Jakie są kluczowe specyfikacje techniczne?
3. Dlaczego warto wybrać technologię akumulatorów LiFePO4?
4. W jaki sposób inteligentny BMS poprawia zarządzanie baterią?
5. Gdzie można używać tego zestawu akumulatorów?
6. Jak zaplanować pojemność i rozbudowę baterii?
7. Co kupujący powinni sprawdzić przed zakupem?
9. Wniosek: wybór odpowiedniego rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Napięcie akumulatora i pojemność amperogodzinna to dwie podstawowe specyfikacje przy ocenie systemu magazynowania energii. Napięcie wskazuje nominalny potencjał elektryczny akumulatora, natomiast pojemność amperogodzinna opisuje, ile ładunku elektrycznego może on zgromadzić w określonych warunkach testowych.
Energię znamionową można oszacować, mnożąc napięcie znamionowe przez pojemność znamionową:
51,2 V × 314 Ah = 16 076,8 Wh = 16,0768 kWh
Z obliczeń wynika, że akumulator zapewnia około 16,08 kWh nominalnej zmagazynowanej energii. Jednakże ilość energii elektrycznej dostępnej dla podłączonych urządzeń prądu przemiennego będzie zależeć od dopuszczalnej głębokości rozładowania, wydajności falownika, temperatury pracy, stanu akumulatora i ustawień systemu.
W przypadku gospodarstw domowych wyposażonych w panele słoneczne ta pojemność magazynowania może pomóc w przechwyceniu nadmiaru energii elektrycznej w ciągu dnia do wykorzystania wieczorem. W przypadku instalacji poza siecią może obsługiwać niezbędny sprzęt, gdy produkcja energii słonecznej jest ograniczona. W środowiskach komercyjnych może przyczynić się do strategii zasilania rezerwowego i zarządzania energią, jeśli zostanie zintegrowany z falownikiem i systemem elektrycznym o odpowiednich parametrach.
Dlatego warto rozważyć zakup akumulatora LiFePO4 KTAC TECHNOLOGY 51,2 V 314 Ah w przypadku projektów, które wymagają znacznego magazynowania energii niskiego napięcia w jednym akumulatorze.
Specyfikacje techniczne pomagają inżynierom, instalatorom i zespołom zakupowym określić, czy akumulator może działać bezpiecznie i wydajnie w planowanym systemie magazynowania energii. Poniższa tabela podsumowuje opublikowane specyfikacje modelu KTAC TECHNOLOGY.
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Model produktu | LFP51.2V-314AH |
| Chemia baterii | Fosforan litowo-żelazowy (LiFePO4) |
| Napięcie nominalne | 51,2 V |
| Pojemność znamionowa | 314Ah |
| Energia znamionowa | 16,0768 kWh |
| Konfiguracja komórki | 1P16S |
| Marka komórki | KORNEX |
| Zakres napięcia roboczego | 42 V–58,4 V |
| Znamionowy prąd ładowania/rozładowania | 200A przy 25 ± 2°C |
| Maksymalny prąd ładowania/rozładowania | 200A |
| Temperatura ładowania | 0°C do 40°C |
| Temperatura rozładowania | -20°C do 40°C |
| Interfejsy komunikacyjne | CAN i RS485 |
| Połączenie równoległe | Do 16 jednostek, w zależności od wymagań systemowych |
| Waga netto | 116,5 kg |
| Wymiary | 440 × 270 × 850 mm |
| Wbudowany wyłącznik automatyczny | 200A |
| Opublikowano Życie cykliczne | 6000 cykli w temperaturze 25°C i głębokości rozładowania 80%. |
| Opublikowane certyfikaty | IEC 62619, UN 38.3, CE |
Uwaga: Niniejsze specyfikacje opierają się na informacjach o produkcie opublikowanych przez firmę KTAC TECHNOLOGY. Przed zakupem potwierdź najnowszy arkusz danych, zakres certyfikacji, aktualne ograniczenia i instrukcje instalacji. Żywotność i wydajność zależą od określonych warunków testowych i rzeczywistych praktyk operacyjnych.
Przeglądając tabelę, kupujący powinni zwrócić szczególną uwagę na aktualne ograniczenia, zakresy temperatur, wymiary fizyczne i wymagania komunikacyjne. Czynniki te wpływają na wybór falownika, rozmiar kabla, rozmieszczenie sprzętu i ogólną wydajność systemu.
Baterie litowo-żelazowo-fosforanowe są szeroko stosowane w stacjonarnych magazynach energii, ponieważ ich skład chemiczny zapewnia użyteczną równowagę między stabilnością termiczną, trwałością cykli i wydajnością operacyjną. W zastosowaniach wymagających wielokrotnego ładowania i rozładowywania cechy te mogą wspierać długoterminowe zarządzanie energią.
Chemia LiFePO4 jest powszechnie uznawana za korzystną stabilność termiczną w porównaniu z kilkoma innymi popularnymi chemikaliami litowo-jonowymi. Niemniej jednak żadna bateria litowa nie jest całkowicie pozbawiona ryzyka. Odpowiednie urządzenia zabezpieczające, praktyki instalacyjne i ograniczenia operacyjne pozostają istotne.
TECHNOLOGIA KTAC publikuje dane dotyczące żywotności wynoszące 6000 cykli w ustalonych warunkach 25°C i 80% głębokości rozładowania. Stanowi to przydatny punkt wyjścia do oceny wartości cyklu życia. Rzeczywista żywotność różni się w zależności od temperatury, sposobu ładowania, głębokości rozładowania i konserwacji całego systemu.
Przy energii znamionowej wynoszącej około 16,08 kWh jeden akumulator może zmniejszyć liczbę wymaganych jednostek w porównaniu z alternatywami o mniejszej pojemności. Mniejsza liczba jednostek może uprościć układ systemu i okablowanie, chociaż ostateczny projekt musi również uwzględniać zapotrzebowanie na obciążenie, energię użytkową, ograniczenia mocy i wymagania dotyczące redundancji.
Po podłączeniu do kompatybilnego falownika słonecznego lub falownika hybrydowego akumulator może przechowywać nadwyżkę energii fotowoltaicznej do późniejszego wykorzystania. Takie rozwiązanie może zmniejszyć zależność od energii elektrycznej z sieci, w zależności od lokalnych warunków słonecznych, stawek za energię elektryczną i wzorców zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym.
System zarządzania akumulatorami jest ważną częścią nowoczesnego rozwiązania w zakresie magazynowania energii litowej. Monitoruje warunki pracy i koordynuje funkcje ochrony akumulatora w granicach swojej konstrukcji. TECHNOLOGIA KTAC identyfikuje inteligentne zarządzanie akumulatorem, wstępne ładowanie, równoważenie ogniw i komunikację CAN/RS485 wśród funkcji tego modelu.
Funkcje te mogą wspierać bardziej kontrolowaną pracę akumulatora na kilka sposobów:
Nigdy nie należy zakładać kompatybilności wyłącznie dlatego, że dwa urządzenia mają to samo napięcie nominalne. Przed podłączeniem akumulatora do falownika hybrydowego sprawdź obsługiwany protokół komunikacyjny, wymagania oprogramowania sprzętowego, ustawienia napięcia ładowania, ograniczenia prądu i zachowanie zabezpieczeń.
Dodatkowe informacje na temat asortymentu firmy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej KTAC TECHNOLOGY.
Połączenie architektury niskonapięciowej i znacznej energii znamionowej sprawia, że akumulator ma zastosowanie w kilku typach projektów magazynowania energii. Ostateczne zastosowanie zależy od wymagań zasilania systemu, projektu elektrycznego, środowiska instalacji i kompatybilności falownika.
W domowym systemie fotowoltaicznym akumulator może magazynować nadwyżkę energii słonecznej w ciągu dnia i dostarczać zmagazynowaną energię, gdy jej wytwarzanie spada. Może to poprawić zużycie własne i pomóc gospodarstwom domowym w zarządzaniu zużyciem energii elektrycznej.
Po zintegrowaniu z odpowiednim falownikiem i układem przesyłowym akumulator może zapewnić zasilanie rezerwowe podczas przerw w pracy sieci. Niezbędne obciążenia mogą obejmować oświetlenie, urządzenia chłodnicze, sprzęt sieciowy i wybrane urządzenia. Rzeczywisty czas trwania podtrzymania zależy od ich łącznego zapotrzebowania i użytecznej energii akumulatora.
Odległe domki, farmy i inne lokalizacje bez niezawodnego dostępu do sieci mogą wykorzystywać akumulatory do równoważenia zmiennej generacji energii odnawialnej i zmieniającego się zapotrzebowania na energię elektryczną. Projektanci systemów powinni uwzględnić sezonową zmienność energii słonecznej i w razie potrzeby zapewnić odpowiednią strategię wytwarzania rezerwowego.
Lokale handlowe, warsztaty i wybrane obiekty komercyjne mogą wykorzystywać akumulatory do obsługi obciążeń krytycznych, wykorzystania energii słonecznej lub zarządzania szczytowym zapotrzebowaniem. Wydajność ciągła falownika, zdolność udarowa i ustawienia zabezpieczeń muszą być wystarczające dla zamierzonych obciążeń.
Urządzenia do zdalnego monitorowania i instalacje telekomunikacyjne mogą korzystać z magazynowanej energii tam, gdzie niezawodny dostęp do sieci jest ograniczony. Przed wyborem akumulatora kupujący powinni sprawdzić przydatność środowiskową, wymagania dotyczące autonomii i zgodność z architekturą zasilania prądem stałym sprzętu.
Jedną z głównych zalet akumulatora o dużej pojemności jest to, że może on służyć jako element konstrukcyjny większego systemu przechowywania. KTAC TECHNOLOGY podaje, że model obsługuje do 16 jednostek równolegle, w zależności od wymagań kompletnego systemu.
Korzystając z nominalnej mocy znamionowej jednej jednostki, teoretyczne obliczenie wydajności wygląda następująco:
| Liczba baterii | Napięcie nominalne | Łączna energia znamionowa | Typowe rozważania dotyczące planowania |
|---|---|---|---|
| 1 | 51,2 V | 16,08 kWh | Systemy kopii zapasowych dla jednego domu lub mniejsze |
| 2 | 51,2 V | 32,15 kWh | Wydłużony czas tworzenia kopii zapasowej |
| 4 | 51,2 V | 64,31 kWh | Wyższy popyt mieszkaniowy lub wybrany obiekt komercyjny |
| 8 | 51,2 V | 128,61 kWh | Większe instalacje magazynujące |
| 16 | 51,2 V | 257,23 kWh | Rozbudowane systemy wymagające inżynieryjnej integracji |
Wszystkie liczby są teoretycznymi sumami energii nominalnej zaokrąglonymi do dwóch miejsc po przecinku. Nie stanowią one gwarantowanej energii użytkowej ani niezależnie zweryfikowanej mocy systemu.
Przed rozbudową banku akumulatorów należy wziąć pod uwagę następujące wymagania:
Nie podłączaj równolegle akumulatorów o różnych pojemnościach lub niekompatybilnych modeli, chyba że producent wyraźnie zatwierdzi tę konfigurację. Cały system musi być zaprojektowany pod kątem bezpiecznego podziału prądu, skoordynowanej ochrony i niezawodnej komunikacji.
Wybór akumulatora wyłącznie na podstawie jego amperogodzin może prowadzić do instalacji o zbyt małych wymiarach lub niezgodnej z kompatybilnością. Pełna ocena powinna uwzględniać zarówno zmagazynowaną energię, jak i moc, którą akumulator może bezpiecznie dostarczyć.
Wypisz urządzenia lub sprzęt wymagający zasilania, oszacuj godziny ich pracy i oblicz dzienne zużycie energii w kilowatogodzinach. Oddziel podstawowe obciążenia zapasowe od opcjonalnych, aby ustalić realistyczny cel w zakresie autonomii.
Pojemność nominalna nie musi być równa energii użytkowej. Na przykład teoretyczny akumulator o pojemności 16,0768 kWh pracujący w przykładowym przedziale 80% energii użytkowej zapewniłby około 12,86 kWh przed stratami w falowniku. To jest przykład planowania, a nie potwierdzona specyfikacja energii użytkowej dla każdych warunków pracy.
Potwierdź zakres napięcia akumulatora, profil ładowania, prąd ciągły, wymagania szczytowe i obsługiwany protokół BMS. Samo zgodne napięcie znamionowe nie gwarantuje prawidłowej komunikacji ani bezpiecznej pracy.
Opublikowana jednostka waży około 116,5 kg i ma wymiary 440 × 270 × 850 mm. Zaplanuj instalację uwzględniając obciążenie podłogi, dostęp do manipulacji, prowadzenie kabli, odstępy elektryczne i obowiązujące przepisy lokalne. Instalacja powinna zostać przeprowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów.
Poproś o aktualny arkusz danych technicznych, obowiązujące dokumenty certyfikacyjne, warunki gwarancji, zalecane limity operacyjne i informacje dotyczące wsparcia posprzedażnego. W przypadku przesyłek międzynarodowych należy potwierdzić dokumentację transportową i wszelkie wymagania obowiązujące na rynku docelowym.
Firmy porównujące dostawców mogą również przejrzeć portfolio produktów do magazynowania energii, aby ocenić, czy akumulator można zintegrować z zamierzonym sprzętem do konwersji energii.
Jego energia nominalna wynosi około 16,0768 kWh, obliczona poprzez pomnożenie 51,2 V przez 314 Ah. Użyteczna energia dostępna dla podłączonego sprzętu będzie niższa lub w inny sposób ograniczona w zależności od dopuszczalnej głębokości rozładowania, strat konwersji i warunków pracy systemu.
Czas trwania podtrzymania zależy od średniego obciążenia i dostępnej energii użytkowej. Na przykład, jeśli system dostarcza 12 kWh użytecznej energii, a podłączone obciążenia mają średnio 1 kW, teoretyczny czas pracy wynosi około 12 godzin, zanim uwzględni się dodatkowe straty i ograniczenia operacyjne. Rzeczywista wydajność różni się w zależności od używanych urządzeń i konfiguracji falownika.
TECHNOLOGIA KTAC publikuje trwałość cyklu wynoszącą 6000 cykli przy 25°C i 80% głębokości rozładowania. Wartość tę należy interpretować w odniesieniu do określonych warunków, a nie jako gwarantowaną liczbę cykli w każdej instalacji. Ustawienia temperatury, prądu, głębokości rozładowania i zarządzania baterią wpływają na długoterminową wydajność.
Tak. Opublikowane informacje o produkcie stwierdzają obsługę do 16 jednostek równoległych. Przed rozbudową sprawdź pojemność falownika, kompatybilność akumulatorów, okablowanie, urządzenia zabezpieczające, konfigurację komunikacji i wszystkie instrukcje producenta. Obsługiwana konfiguracja musi zostać potwierdzona dla całego systemu.
Nie. Falowniki mogą różnić się obsługiwanymi zakresami napięcia, ustawieniami ładowania, protokołami komunikacyjnymi, oprogramowaniem sprzętowym i ograniczeniami prądu. Sprawdź informacje producenta dotyczące kompatybilności i potwierdź, że zamierzony falownik spełnia wymagania komunikacyjne i operacyjne BMS akumulatora.
Opublikowany zakres ładowania wynosi od 0°C do 40°C, natomiast zakres rozładowywania wynosi od -20°C do 40°C. Ograniczeń tych należy przestrzegać podczas instalacji i eksploatacji. Jeśli w miejscu pracy występują temperatury wykraczające poza podane zakresy, należy skonsultować się z producentem w celu uzyskania zatwierdzonego rozwiązania środowiskowego.
Kupujący powinni poprosić o najnowszy arkusz danych, instrukcję montażu, warunki gwarancji i odpowiednią dokumentację certyfikacyjną. Na stronie produktu wymieniono normy IEC 62619, UN 38.3 i CE. Przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdź konkretne dokumenty, zakres produktów i wymagania rynku docelowego.
Zestaw akumulatorów LiFePO4 51,2 V 314 Ah oferuje około 16,08 kWh energii nominalnej w konfiguracji akumulatorów niskiego napięcia, dostosowanej do domowych magazynów energii słonecznej, zasilania rezerwowego, instalacji poza siecią i wybranych projektów komercyjnych. Opublikowane funkcje obejmują ogniwa klasy A, inteligentną komunikację BMS, CAN i RS485 oraz obsługę rozbudowy równoległej. Najlepsze wyniki uzyskuje się po dopasowaniu tych możliwości do rzeczywistego zapotrzebowania na energię, specyfikacji falownika, środowiska instalacji i wymagań bezpieczeństwa projektu.
Aby uzyskać zalecenia dotyczące konkretnego projektu, niestandardowe konfiguracje magazynowania energii lub szczegółową dokumentację techniczną, zapoznaj się z pakietem akumulatorów LiFePO4 51,2 V 314 Ah firmy KTAC TECHNOLOGY. Skontaktuj się z naszym zespołem, aby omówić wymagania dotyczące zasilania, kompatybilność systemu i plany rozbudowy. Jeśli porównujesz rozwiązania akumulatorowe do swojego następnego projektu,skontaktuj się z namiaby uzyskać szczegółowe informacje o produkcie i określić odpowiednią konfigurację magazynowania energii dla swojego zastosowania.