Ten akumulator LiFePO4 51,2 V 100 Ah ma znamionową pojemność magazynowania energii 5,12 kWh. Ważący zaledwie 43 kg, jego smukły profil pozwala na montaż na ścianie – zadanie, które może z łatwością wykonać jedna osoba. Konstrukcja ta skutecznie rozwiązuje typowe wyzwania związane z tradycyjnymi akumulatorami energii, takie jak nadmierna waga, pracochłonna instalacja i duże wymiary przestrzenne.
Ogniwa akumulatorowe charakteryzują się żywotnością przekraczającą 6000 cykli, a projektowany okres użytkowania wynosi do 15 lat. Idealnie nadaje się do różnorodnych zastosowań, w tym do systemów solarnych na balkonach w mieszkaniach, pojazdów kempingowych, małych kabin i kompaktowego sprzętu komercyjnego.
Jego modułowa konstrukcja równoległa ułatwia przyszłą rozbudowę wydajności w razie potrzeby. Kompatybilny z uniwersalnymi protokołami komunikacyjnymi, bezproblemowo integruje się z większością popularnych falowników hybrydowych dostępnych obecnie na rynku. Ponadto oferujemy opcje dostosowywania estetyki, opakowania i parametrów systemu, spełniając specyficzne wymagania zarówno końcowych nabywców detalicznych, jak i międzynarodowych partnerów OEM/ODM.
Ten akumulator LiFePO4 51,2 V 100 Ah waży zaledwie 43 kg. Dzięki wymiarom 374 × 650 × 143 mm i smukłemu profilowi o głębokości zaledwie 143 mm posiada dedykowaną konstrukcję do montażu na ścianie. Eliminując potrzebę stosowania specjalistycznego sprzętu dźwigowego lub wieloosobowych zespołów, jedna osoba może z łatwością obsłużyć proces transportu i montażu na ścianie. Dzięki temu szczególnie dobrze nadaje się do środowisk o ograniczonej przestrzeni, takich jak pomieszczenia wewnętrzne, balkony i pojazdy kempingowe, jednocześnie znacznie zmniejszając wymagania dotyczące pracy i koszty instalacji.
W porównaniu z systemami magazynowania energii o większej pojemności, produkt ten oferuje niższy początkowy koszt zakupu. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza przygoda gospodarstwa domowego z magazynowaniem energii słonecznej, projekt DIY poza siecią, czy też awaryjne zasilanie awaryjne dla małej firmy, umożliwia użytkownikom optymalizację zużycia energii przy rozsądnej inwestycji finansowej. Co więcej, system można później rozbudowywać w miarę ewolucji wymagań, co zapewnia większą elastyczność w planowaniu finansowym.
W produkcie zastosowano ogniwa akumulatorowe z fosforanem litowo-żelazowym (LiFePO4) klasy A. W temperaturze 25°C, przy głębokości rozładowania wynoszącej 90% (DOD) i szybkości rozładowania na poziomie 0,2°C, żywotność ogniw wynosi nie mniej niż 6000 cykli. Cały system został zaprojektowany na okres użytkowania od 10 do 15 lat. Podczas długotrwałej pracy ogniwa akumulatorowe wykazują minimalną degradację pojemności, zapewniając stabilną moc wyjściową przez cały rok i redukując dodatkowe koszty związane z częstą wymianą sprzętu.
System umożliwia równoległe połączenie do 15 jednostek tego samego modelu. Przy pojemności pojedynczego modułu wynoszącej 5,12 kWh, całkowita pojemność może przekroczyć 75 kWh po rozbudowie. Klienci mogą początkowo wdrożyć jednostkę bazową, a następnie bezpośrednio dodać więcej modułów akumulatorowych w miarę wzrostu zapotrzebowania gospodarstwa domowego na energię elektryczną lub paneli fotowoltaicznych, co eliminuje potrzebę wymiany całego systemu i zapewnia płynną adaptację do długoterminowego planowania energetycznego.
Dzięki zakresowi temperatur ładowania od 0°C do 65°C i zakresowi rozładowywania od -20°C do 65°C, urządzenie działa stabilnie w typowych warunkach klimatycznych występujących w większości regionów. Obniżenie wartości znamionowych mocy następuje tylko w okresach skrajnie niskich temperatur (od -10°C do 10°C) lub w okresach wysokich temperatur (40°C do 50°C). Certyfikowany do instalacji na wysokościach do 3000 metrów, system działa niezawodnie w różnorodnych środowiskach, od obszarów miejskich i wiejskich po regiony górskie.
Wykorzystując naturalnie bezpieczne materiały w postaci fosforanu litowo-żelazowego (LiFePO4), produkt nie stwarza ryzyka ucieczki termicznej. Kompletny system posiada cztery główne międzynarodowe certyfikaty — IEC62619, UN38.3, CE i CEC. Dodatkowo posiada wbudowany wyłącznik automatyczny 100 A DC, który pełni zarówno funkcje ochronne, jak i izolacyjne, w pełni spełniając wewnętrzne standardy bezpieczeństwa elektrycznego i zapewniając pełną zgodność z przepisami dotyczącymi wewnętrznych instalacji naściennych.
Wyposażone w opatentowany inteligentny system zarządzania akumulatorem (BMS), urządzenie posiada funkcję wstępnego ładowania, która skutecznie chroni dalsze falowniki i obciążenia elektryczne. Zawiera także funkcję aktywnego równoważenia ogniw, która wyrównuje stan naładowania poszczególnych ogniw, wydłużając w ten sposób ogólną żywotność całego zestawu akumulatorów. Co więcej, system obsługuje wiele protokołów komunikacyjnych — w tym CAN, RS485 i Wi-Fi — umożliwiając zdalne monitorowanie danych operacyjnych i aktualizacje oprogramowania sprzętowego online w celu wygodnej i wydajnej konserwacji i obsługi.
Zestaw akumulatorów LiFePO4 51,2 V 100 Ah ma stopień ochrony IP30, skutecznie zapobiegając przedostawaniu się małych ciał obcych i dzięki czemu nadaje się do stosowania w suchych pomieszczeniach. Urządzenie charakteryzuje się solidną, szczelną konstrukcją i zakresem temperatury i wilgotności roboczej od 5% do 90% (bez kondensacji), co zapewnia stabilną, długoterminową pracę w typowych warunkach wewnętrznych, takich jak domy, biura i sklepy detaliczne.
|
Parametr |
Wartość |
|
Napięcie nominalne |
51,2 V |
|
Pojemność nominalna |
100 Ah |
|
Energia nominalna |
5,12 kWh |
|
Zakres napięcia roboczego |
43,2 V – 57,6 V |
|
Napięcie ładowania (zalecane) |
57,6 V |
|
Zabezpieczenie podnapięciowe |
43,2 V |
|
Zalecany prąd ładowania/rozładowania |
50 A |
|
Maks. Prąd rozładowania |
100 A |
|
Protokoły komunikacyjne |
RS485, CAN, Wi-Fi |
|
Ocena IP |
IP30 (do użytku w pomieszczeniach) |
|
Życie cykliczne |
≥6000 cykli @25°C, 90% DoD, 0,2C |
|
Waga netto |
43 kg |
|
Wymiary (szer. × wys. × gł.) |
374 × 650 × 143 mm |
|
Typ komórki |
LiFePO₄ (fosforan litowo-żelazowy) |
|
Projektuj życie |
10 ~ 15 lat |
|
Temperatura ładowania |
0 ~ 65°C |
|
Temperatura rozładowania |
-20 ~ 65°C |
|
Wilgotność względna |
5% ~ 90% (bez kondensacji) |
|
Maks. Wysokość instalacji |
≤3000 m |
|
Połączenie równoległe |
Obsługa maksymalnie 15 jednostek |
|
Miejsce instalacji |
Wnętrz |
|
Metoda instalacji |
Montowany na ścianie |
|
Certyfikaty |
IEC62619, UN38.3, CE, CEC |


Zaprojektowane specjalnie dla systemów fotowoltaicznych na balkonach małych domów i mieszkań, urządzenie to umożliwia magazynowanie energii elektrycznej za pomocą tylko jednego lub dwóch paneli słonecznych. Wykorzystując zmagazynowaną energię w okresach szczytowego zapotrzebowania, można skutecznie obniżyć rachunki za energię elektryczną bez konieczności przeprowadzania rozległych remontów domu; elastyczna instalacja wymaga minimalnej przestrzeni.
W przypadku nagłej przerwy w dostawie prądu urządzenie zapewnia ciągłe zasilanie najważniejszych urządzeń, takich jak oświetlenie wewnętrzne, routery Wi-Fi, małe lodówki i ładowarki do telefonów komórkowych, zapewniając zaspokojenie podstawowego zapotrzebowania na energię elektryczną w gospodarstwie domowym i eliminując niedogodności spowodowane przerwami w dostawie prądu.
Jego lekka konstrukcja sprawia, że idealnie nadaje się do stosowania w pojazdach kempingowych, domach mobilnych i małych domkach w odległych obszarach. W regionach pozbawionych zasięgu sieci miejskiej umożliwia utworzenie stabilnego systemu elektroenergetycznego poza siecią, zaspokajającego zapotrzebowanie na energię elektryczną mobilnego stylu życia i życia zdalnego.
Dzięki ustandaryzowanym specyfikacjom i prostej instalacji urządzenie to jest idealne dla entuzjastów fotowoltaiki i początkujących, którzy chcą zbudować własne systemy magazynowania energii. Zastosowanie uniwersalnych komponentów i niewielka złożoność uruchomienia sprawiają, że jest on wysoce dostępny i łatwy w użyciu.
Zapewnia ochronę przed przerwami w dostawie prądu dla detalicznych systemów POS, kamer bezpieczeństwa i biurowego sprzętu komunikacyjnego, zapobiegając przerwom w działalności i utracie danych spowodowanych przerwami w dostawie prądu, chroniąc w ten sposób sprawne działanie małych i mikroprzedsiębiorstw.
Możesz zacząć od zakupu pojedynczego zestawu akumulatorów LiFePO4 51,2 V 100 Ah, aby stworzyć podstawowy system magazynowania energii. Później, w miarę powiększania się gospodarstwa domowego i zwiększania się liczby urządzeń elektrycznych, można stopniowo zwiększać pojemność, podłączając równolegle dodatkowe jednostki, idealnie dopasowując się do zmieniających się potrzeb energetycznych rodziny.
Oferujemy opcje dostosowywania schematu kolorów i wyglądu obudowy akumulatora. Możemy stworzyć ekskluzywne style estetyczne dostosowane do wymagań identyfikacji wizualnej Twojej marki, umożliwiając opracowanie zróżnicowanych produktów nadających się do sprzedaży pod Twoją własną marką prywatną.
W oparciu o standardy eksportowe klientów, wymagania dotyczące sprzedaży rynkowej oraz wymagania dotyczące logistyki i transportu, dostosowujemy ekskluzywne style opakowań zewnętrznych, materiały i treści drukowane, aby spełnić specyficzne wymagania dotyczące wysyłki i ekspozycji detalicznej w różnych krajach i regionach.
Nasz profesjonalny zespół techniczny jest w stanie precyzyjnie dostroić parametry pracy BMS, aby zapewnić kompatybilność z wybranymi przez klienta modelami falowników i urządzeniami fotowoltaicznymi. Gwarantuje to stabilną, zsynchronizowaną pracę całego systemu i poprawia ogólną wydajność integracji.
Jako solidny zakład produkcyjny, KTAC TECHNOLOGY przyjmuje zamówienia zarówno na produkcję pod marką własną, jak i na produkty w pełni spersonalizowane. Wykorzystując nasze dojrzałe linie produkcyjne, zapewniamy niezawodne harmonogramy dostaw – stale utrzymując czas realizacji wynoszący 10–15 dni – co czyni nas idealnym partnerem w zakresie zamówień na eksport masowy, prywatnego etykietowania marki i podobnych modeli współpracy.
Zestaw akumulatorów LiFePO4 51,2 V 100 Ah przeszedł rygorystyczne testy przeprowadzane przez strony trzecie i posiada wiele uznawanych na całym świecie certyfikatów, zapewniających bezproblemową odprawę celną, integrację systemów i instalację w pomieszczeniach zamkniętych na całym świecie.
|
Orzecznictwo |
Norma/Zakres |
Status |
|
IEC62619 |
Wymagania bezpieczeństwa dla przemysłowych baterii litowych |
Atestowany |
|
UN38.3 |
Bezpieczeństwo transportu baterii litowych (powietrze, morze, ląd) |
Atestowany |
|
CE |
Dostęp do rynku UE (dyrektywy LVD i EMC) |
Atestowany |
|
CEC |
California Energy Commission – kwalifikuje się do programów motywacyjnych |
Atestowany |
|
ISO9001:2015 |
System zarządzania jakością (w całej fabryce) |
Atestowany |
|
MSDS |
Karta Charakterystyki Substancji Niebezpiecznej – zgodna ze światowymi przepisami chemicznymi |
Dostępny |
Zarówno modele 100Ah, jak i 200Ah mają tę samą filozofię projektowania montażu naściennego, jakość ogniw LiFePO₄ klasy A, inteligentny BMS i międzynarodowe certyfikaty. Obsługują jednak wyraźnie różne profile użytkowników i skale zastosowań. Poniżej znajduje się przejrzyste porównanie, które pomoże Ci dokonać właściwego wyboru odpowiadającego Twoim konkretnym potrzebom.
Szybka tabela porównawcza
|
Element porównawczy |
51,2 V 100 Ah |
51,2 V 200 Ah |
Korzyść |
|
Energia nominalna |
5,12 kWh |
10,24 kWh |
200Ah = 2× pojemność |
|
Zalecane ładowanie/rozładowanie |
50A |
100A |
200 Ah zapewnia większą przepustowość |
|
Maks. Prąd rozładowania |
100A |
200A |
200Ah obsługuje większe obciążenia |
|
Waga netto |
43 kg |
~80 kg |
100Ah = lżejsza, łatwiejsza instalacja solo |
|
Wymiary (szer. × wys. × gł.) |
374×650×143 mm |
850×500×160 mm |
200Ah = ultracienki profil; 100Ah = bardziej kompaktowa powierzchnia |
|
Wsparcie równoległe |
Do 16 jednostek (~80 kWh) |
Do 16 jednostek (~163 kWh) |
200Ah pozwala osiągnąć wyższą całkowitą pojemność przy mniejszej liczbie jednostek |
|
Marka komórki |
Możliwość dostosowania (klasa A) |
WIELKA MOC (stała) |
200Ah = marka premium; 100Ah = elastyczne zaopatrzenie |
|
Najlepsze dla |
Poziom podstawowy, balkon, samochód kempingowy, zrób to sam |
Cały dom, komercyjne, telekomunikacyjne |
— |
Można połączyć równolegle do 16 jednostek, zapewniając łączną wydajność ponad 80 kWh. Dzięki temu możesz zacząć od małego i skalować w razie potrzeby.
Tak. Dzięki masie netto wynoszącej zaledwie 43 kg i dołączonym wspornikom do montażu na ścianie, jedna osoba może go bezpiecznie podnieść i zainstalować. Ze względów bezpieczeństwa nadal zalecamy stosowanie odpowiednich technik podnoszenia lub pomocy.
Aby zapewnić optymalną trwałość cyklu, zalecamy ładowanie 50 A i rozładowywanie 50 A (około 0,5°C). Bateria wytrzymuje krótkotrwałe rozładowanie do 100 A.
Tak, bateria wykorzystuje standardowe protokoły CAN i RS485. Współpracuje z większością głównych falowników hybrydowych marek takich jak Victron, GoodWe, Growatt, Sofar, Deye i wielu innych. Proszę podać model falownika w celu sprawdzenia kompatybilności.
Tak, jest wyposażony w wbudowany wyłącznik automatyczny 100 A DC zapewniający bezpieczną instalację i izolację konserwacyjną.
Stopień ochrony IP30 przeznaczony jest wyłącznie do użytku w pomieszczeniach zamkniętych. W przypadku zastosowań zewnętrznych należy zainstalować go w obudowie odpornej na warunki atmosferyczne lub wybrać nasze modele przeznaczone do zastosowań zewnętrznych.
W zależności od lokalnych stawek za energię elektryczną i konfiguracji instalacji fotowoltaicznej wielu klientów widzi okres zwrotu inwestycji wynoszący 3–6 lat w przypadku korzystania z energii w godzinach szczytu lub na potrzeby własne.
Ponad 20 lat ciągłego doświadczenia w produkcji zasilaczy (od 2004 r.)
3 fabryki, hala produkcyjna o powierzchni ponad 8 000 m²
Ponad 100 profesjonalnych pracowników, w tym oddani inżynierowie ds. kontroli jakości i inżynierowie obsługi posprzedażnej
Eksportowane do ponad 30 krajów w Azji, Afryce, Europie i obu Amerykach
Do klientów należą AVTEK, POWERMAN i dystrybutorzy Tier-1 w Tajlandii, Republice Południowej Afryki i Wielkiej Brytanii
Adres
Nr 82, Xiaotang Gongye Avenue, miasto Shishan, dystrykt Nanhai, miasto Foshan, prowincja Guangdong, Chiny
Tel